W dniach 15-19 czerwca 2026 r. w Białymstoku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, których celem było doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Zadania sprawdzały wiedzę uczestników, umiejętność właściwej oceny sytuacji oraz skutecznego podejmowania działań ratunkowych pod presją czasu, a zmagania ratownicze odbyły się na terenie Białegostoku, Gródka, Michałowa, Wasilkowa i Zabłudowa. Ich zwieńczeniem był sukces funkcjonariuszy z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach, którzy po wymagającej rywalizacji zajęli II miejsce w klasyfikacji końcowej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!










