Wśród zatrzymanych najwięcej było obywateli Kolumbii – aż 30 osób. Większość z nich przebywała w Polsce w celu niezgodnym z deklarowanym, czyli posiadając jedynie możliwość pobytu turystycznego, podejmowali pracę nie posiadając na to stosownych zezwoleń. Podczas kontroli okazało się jednak, że trzech spośród nich nie opuściło Polski, mimo że posiadali już wcześniej wydane decyzje powrotowe. W takich przypadkach przepisy przewidują zastosowanie procedur zmierzających do przymusowego doprowadzenia cudzoziemców do granicy. Tak też stanie się w tej sytuacji – Kolumbijczycy, którzy nie wykonali dobrowolnie decyzji zobowiązujących do powrotu, obecnie oczekują na ich przymusowe wykonanie w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców na terenie Polski.
Aktualności
55 osób z decyzjami powrotowymi
Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
24.06.2026