Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Wpadł przez nieuwagę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wpadł przez nieuwagę

Mitas Łukasz
09.01.2023

Interwencja funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach wobec bagażu bez opieki doprowadziła do ujawnienia fałszywego słowackiego dowodu osobistego.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych podęli działania związane z pozostawionym bez opieki bagażem na terenie katowickiego lotniska. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji, funkcjonariusze ustalili, że pozostawiony bagaż jest własnością obywatela Gruzji. Właściciel bagażu za naruszenie przepisów Ustawy Prawo lotnicze został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

W trakcie czynności prowadzonych wobec Gruzina, mundurowi ujawnili u niego słowacki dowód osobisty, który jak się okazało jest fałszywy. Mężczyzna potwierdził fakt zakupu fałszywego słowackiego dokumentu na terytorium Gruzji od nieznanej mu osoby za kwotę 100 euro.

Mężczyzna usłyszał zarzut czynienia przygotowań do posłużenia się jako autentycznym, podrobionym na wzór oryginału dokumentem w postaci słowackiego dowodu osobistego. Obcokrajowiec przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął w stosunku do Gruzina postępowanie administracyjne, które zakończyło się  wydaniem decyzji zobowiązującej go do powrotu

do góry