Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zatrzymano 3 Marokańczyków w powiecie bielskim - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano 3 Marokańczyków w powiecie bielskim

Jesionowska Katarzyna
03.11.2021

30 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 3 obywateli Maroka, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od policjantów w Jasienicy, iż we wsi Międzyrzecze Górne (powiat bielski) zauważyli trójkę cudzoziemców poruszających się pieszo wzdłuż drogi. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, w związku z czym zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Czynności z udziałem tłumacza wykazały, iż są to obywatele Maroka. Na terytorium Polski wjechali ukryci pod naczepą ciężarówki. Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Zostały również wszczęte wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Decyzją sądu Marokańczycy zostali umieszczeni w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu.

  • 20211103-1-1
    20211103-1-1
do góry