Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Uroczysta zbiórka w Placówce Straży Granicznej w Bielsku-Białej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uroczysta zbiórka w Placówce Straży Granicznej w Bielsku-Białej

Jesionowska Katarzyna
31.07.2020

Dziś (31 lipca) odbyła się uroczystość powołania mjr. SG Piotra Tomaszka na stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Rozkaz personalny Komendanta Głównego Straży Granicznej powołujący z dniem 1 sierpnia mjr. SG Piotra Tomaszka na stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej uroczyście wręczył Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Dariusz Bukowski.

Mjr SG Piotr Tomaszek w ciągu 20 lat służby w Straży Granicznej przeszedł różne szczeble kariery zawodowej. Przez ostatnie 3 miesiące pełnił obowiązki Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Wcześniej, przez 6 lat, był Zastępcą Komendanta tejże placówki.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do mianowania mjr. SG Jarosława Olewińskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Major SG Jarosław Olewiński w mundurze służy od blisko 31 lat. Od 1998 roku związany jest ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. Od 2017 roku był Zastępcą Naczelnika Wydziału Operacyjno – Śledczego.

do góry