Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Agresywny 38-latek nie został wpuszczony na pokład samolotu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Agresywny 38-latek nie został wpuszczony na pokład samolotu

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
09.05.2023

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec niesfornego pasażera.

Wczoraj (8 maja) w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach otrzymali informację o konieczności interwencji wobec agresywnego obywatela Indii. Podczas wypuszczania pasażerów z gate’u na kierunku wyjazdowym do Oslo (Norwegia), awanturnik zaczął krzyczeć, a następnie włożył nogę między zamykające się drzwi autobusu. Nie wykonywał żadnych poleceń obsługi lotniska. Funkcjonariusze ZIS przeprowadzili go do pomieszczeń służbowych. Ponieważ uskarżał się na ból w nodze, funkcjonariusze wezwali ratowników medycznych, którzy na miejscu udzielili mu pomocy.

W związku z popełnionym wykroczeniem, na podstawie art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze (zakłócanie, uniemożliwianie lub utrudnianie wykonywania przez personel lotniska lub przewoźnika lotniczego obowiązków służbowych) na obywatela Indii nałożony został mandat w wysokości 500 zł. Ponadto kapitan statku powietrznego podjął decyzję o niewpuszczeniu go na pokład samolotu.

do góry