Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Syryjczyk podawał się za Bułgara - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Syryjczyk podawał się za Bułgara

Mitas Łukasz

Wczoraj (15.01) funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który posługiwał się bułgarskim dowodem osobistym.

Na katowickim lotnisku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zatrzymali cudzoziemca, który podczas kontroli podawał się za obywatela Bułgarii. Mężczyzna przyleciał do Polski z Aten (Grecja) i w trakcie legitymowania okazał bułgarski dowód osobisty. Podczas analizy dokumentu podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził wizerunek obcokrajowca, który był inny niż ten zamieszczony w dowodzie. Ponadto okazało się, że dokument figurował w bazach danych jako utracony. W czasie prowadzonych dalszych czynności mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Syrii. Bułgarski dowód osobisty, którym się posłużył, kupił na terytorium Grecji od nieznanej osoby za 4000 USD. Syryjczyk zamierzał dostać się do Niemiec.

Obcokrajowiec usłyszał zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął również w stosunku do obywatela Syrii postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej do powrotu.

do góry