Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Dni Śląska w Koszęcinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dni Śląska w Koszęcinie

Szymon Mościcki

1-3 lipca przy siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, w ramach Święta Śląska odbył się Wielki Piknik Artystyczny, na którym prezentowały się służby mundurowe. Nie zabrakło także Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od piątku do niedzieli podczas dorocznego Święta Śląska na terenie zespołu pałacowo – parkowego w Koszęcinie odbył się Wielki Piknik Artystyczny. W pierwszym dniu wydarzenia, które miało charakter otwarty, wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. W trakcie koncertu można było podziwiać kunszt wykonawczy artystów. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć m.in. polskie utwory patriotyczne, nawiązujące do bogatej tradycji narodu polskiego, jak również muzykę rozrywkową oraz utwory polskich kompozytorów i aranżerów. Orkiestra Reprezentacyjna wystąpiła w 42-osobowym składzie pod batutą ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego. Jako soliści wystąpili: chor. SG Natalia Zabrzeska – Borowiec, kpr. SG Iwona Chruślicka i st. chor. szt. SG Wacław Wacławiak.

W imprezie wzięli udział: Zastępcy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Adam Kurek oraz mjr SG Grzegorz Drożyński,  Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach mjr SG Radosław Stryjski oraz kadra kierownicza ŚlOSG.

Wielki Piknik Artystyczny zorganizowano w rejonie służbowej odpowiedzialności Grupy Zamiejscowej w Częstochowie (Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach). Ten teren podlega szczególnemu zainteresowaniu Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdyż w przyszłym roku planowane jest otwarcie nowej Placówki Straży Granicznej w Częstochowie, w której docelowo będzie pełnić służbę 71 funkcjonariuszy. Śląski Oddział Straży Granicznej w czasie Święta Śląska wystawił punkt rekrutacyjno-promocyjny z pokazem sprzętu i wyposażenia Straży Granicznej, który cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród licznie przybyłych gości.

Zdjęcia: Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk"

do góry