Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Agresywny, pijany pasażer - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Agresywny, pijany pasażer

Szymon Mościcki
15.06.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach interweniowali wobec agresywnego pasażera. Przyczyną takiego zachowania był stan wskazujący na upojenie alkoholowe.

Dzisiaj (15 czerwca) tuż po północy, funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach otrzymali informację o konieczności interwencji na pokładzie samolotu lecącego z Bristolu (Wielka Brytania). Na pokładzie znajdował się 26-letni Polak, który nie wykonywał poleceń załogi oraz kapitana statku powietrznego. Ponadto był natarczywy wobec innych pasażerów tego lotu. Na pokład samolotu przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pouczyli pasażera o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie i w związku z tym funkcjonariusze SG użyli wobec niego śpb w postaci chwytów obezwładniających, transportowych i kajdanek. 26-latek został osadzony w izbie wytrzeźwień, a w zawiązku z popełnionym wykroczeniem otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

do góry