Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej

Jesionowska Katarzyna

Wczoraj (11 stycznia) w Komendzie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej po raz piąty przeprowadzony został drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby.

Do drugiego etapu zgłosiło się 7 osób. Kandydaci do służby przystąpili do testu z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, w trakcie której kandydaci mieli okazję opowiedzieć o swoich mocnych stronach, predysponujących ich do służby w Straży Granicznej. Wszystkie osoby (4 kobiety i 3 mężczyzn) otrzymały pozytywny wynik z drugiego etap. Teraz czeka ich jeszcze komisja lekarska.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna. W jej składzie, poza funkcjonariuszami ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Przypominamy, że w Śląskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór kandydatów do służby. Wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jak również pod nr telefonu 32 414 44 14.

Ponadto od dnia 1 stycznia 2022 roku osoby, które chcą ubiegać się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej mają możliwość ustalenia terminu złożenia dokumentów za pomocą modułu „Nabór do służby w SG”.

do góry