Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Pierwszy samochód z napędem elektrycznym w Śląskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pierwszy samochód z napędem elektrycznym w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

Jesionowska Katarzyna

4 stycznia flota Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej powiększyła się o całkowicie elektryczny samochód. Przekazania pojazdu dokonał Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Marek Koch.

Wychodząc naprzeciw ogólnoświatowemu trendowi oraz wcielając w życie zapisy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych Śląski Oddział Straży Granicznej dokonał zakupu w pełni elektrycznego, zeroemisyjnego samochodu marki Renault ZOE.

Transakcja współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera rozwój elektromobilności w Polsce. Wprowadzane rozwiązania w ramach elektormobilności mają przyczynić się do znacznej redukcji emisyjności oraz zwiększenia poziomu ekologii w sektorze transportu. Silniki elektryczne i hybrydowe emitują nieporównywalnie mniejsze zanieczyszczenie środowiska niż spalinowe.

Nowy „elektryk”, który zasilił Placówkę Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, obejmującą swym zasięgiem terytorialnym duże miasta aglomeracji śląskiej, jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 135 KM, a na jednym ładowaniu może przejechać 300-390 km. Dodatkowo funkcjonariusze SG tej placówki mają do dyspozycji samochód z napędem hybrydowym. Śląski OSG posiada łącznie 3 samochody hybrydowe marki Toyota Corolla. Pozostałe dwa auta użytkowane są w komendzie oddziału oraz w Placówce Straży Granicznej w Sosnowcu.

do góry