Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Nieudana przesiadka - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudana przesiadka

Jesionowska Katarzyna
28.12.2021

28 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach nie zezwolili na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatelowi Uzbekistanu.

Cudzoziemiec stawił się do odprawy granicznej po przylocie samolotu z Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). W trakcie kontroli granicznej okazało się, iż obywatel Uzbekistanu nie posiada ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu pobytowego uprawniającego go do przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna był przekonany, że na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach znajduję się strefa tranzytowa. W ciągu kilku kolejnych godzin zamierzał wylecieć do Włoch, na potwierdzenie czego przedstawił stosowny bilet lotniczy. W związku z tym, iż 38-latek nie spełniał warunków niezbędnych do przekroczenia granicy Komendant PSG w Katowicach – Pyrzowicach wydał w stosunku do niego decyzję o odmowie wjazdu. Mężczyzna wróci do państwa z którego przyleciał najbliższym lotem powrotnym.   

do góry