Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Bezmyślnie dała wyraz swojej frustracji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bezmyślnie dała wyraz swojej frustracji

Jesionowska Katarzyna
03.12.2021

2 grudnia na katowickim lotnisku doszło do zdarzenia w wyniku którego obywatelka Polski nie została wpuszczona na pokład samolotu oraz została ukarana 500-złotowym mandatem. Swoje zachowanie tłumaczyła frustracją, która wynikała z długotrwałego oczekiwania na odprawę bagażu.

Obywatelka Polski w trakcie odprawy biletowo-bagażowej na lot na Teneryfę (Hiszpania) oznajmiła, iż w swoim bagażu posiada bombę. Na miejsce została wezwana Straż Graniczna, która podjęła stosowne czynności służbowe. W ich toku nie ujawniono żadnych urządzeń i materiałów wybuchowych oraz ustalono, iż zagrożenie nie istnieje. 34-latka swoim zachowaniem popełniła wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, za co została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Oprócz tego decyzją obsługi lotniska oraz kapitana statku powietrznego kobiecie odmówiono wstępu na pokład. Z podróży zrezygnował również jej mąż.

Straż Graniczna przypomina, iż tego typu zachowania podróżnych zawsze traktowane są bardzo poważnie. Mogą zakończyć się nie tylko nałożeniem mandatu, utratą biletu lotniczego, wczasów, ale również zatrzymaniem, znacznie wyższą karą grzywny oraz zarzutami prokuratorskimi.

Wszystkie osoby znajdujące się na terenie lotniska są obowiązane do przestrzegania i stosowania się do nakazów i zakazów zawartych w przepisach porządkowych ustalonych przez zarządzającego tym lotniskiem.

  • 20211203-1-1
    20211203-1-1
do góry