Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Z lotniska z powrotem na kwarantannę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z lotniska z powrotem na kwarantannę

Jesionowska Katarzyna
08.11.2021

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili 13 osób, które nie dokończyły obowiązkowej kwarantanny we wskazanym miejscu.

W grupie osób, na które sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny lub izolacji domowej, znajdowało się 9 obywateli Polski, 3 obywateli Gruzji oraz 1 obywatel Ukrainy. Sześcioro z nich stanowiły osoby małoletnie. Wszyscy zostali ujawnieni w trakcie odprawy samolotów zmierzających do jednej z następujących destynacji: Londynu, Kijowa, Kutaisi, Antalyi, Hurghady. Za załamanie zasad przebywania na kwarantannie, dorośli pasażerowie zostali ukarani mandatami zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń. Na opiekunów prawnych osób małoletnich, którzy nie dopełnili obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na kwarantannie lub izolacji domowej przez ich podopiecznych, nałożono mandaty zgodnie z art. 116§2 kodeksu wykroczeń. Łączna kwota nałożonych mandatów karnych wyniosła 2 300 złotych. Kapitanowie statków powietrznych nie zezwolili na zabranie pasażerów na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali właściwą Państwową Inspekcję Sanitarną.

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

  • 20211108-1-1
    20211108-1-1
do góry