Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Do końca kwarantanny pozostaną w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Do końca kwarantanny pozostaną w Polsce

Jesionowska Katarzyna
19.04.2021

16 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili czterech Brytyjczyków, którzy mimo nałożonej na nich kwarantanny chcieli odlecieć do Londynu.

Mężczyźni stawili się 16 kwietnia do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Londynu-Stansted (Wielka Brytania). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na obywateli Wielkiej Brytanii sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Dla trzech mężczyzn dzień kontroli był drugim dniem kwarantanny, natomiast czwartemu mężczyźnie pozostał jeden dzień do jej zakończenia. W związku z tym, iż wszyscy Brytyjczycy złamali zasady przebywania na kwarantannie, zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń, nałożono na nich mandaty karne w wysokości od 200 do 500 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie cudzoziemców na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.

do góry