Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Kolarski ultramaratończyk w Śląskim Oddziale Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolarski ultramaratończyk w Śląskim Oddziale Straży Granicznej

Szymon Mościcki

Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach w nieco ponad 43 godziny przejechał rowerem 1008 km.

22 sierpnia st. chor. SG Krzysztof Flak z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach wystartował w XII edycji ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km non-stop. Każdy uczestnik miał do pokonania ponad 1000 km w limicie czasowym 60 godzin. Trasa ultramaratonu przebiegała od miejscowości Świnoujście (woj. zachodniopomorskie) do Ustrzyk Górnych (woj. podkarpackie). Krzysztof wziął udział w kategorii SOLO. Zgodnie z regulaminem musiał pokonać całą trasę samotnie, z zachowaniem  minimum 100 m dystansu od innych zawodników, bez możliwości współpracy z innymi startującymi. Wystartował 22 sierpnia o godzinie 9:20 i zameldował się na mecie po 43 godzinach 25 minutach i 4 sekundach. W kategorii SOLO zajął 19 pozycję, natomiast w klasyfikacji generalnej był 33.

Krzysztof jest zapalonym kolarzem, trenuje od wielu lat. Pokonuje na rowerze niezliczone ilości kilometrów. Brał udział w kilku maratonach kolarskich, w których zdobywał czołowe miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

do góry