Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowi funkcjonariusze w szeregach Straży Granicznej

04.01.2019 Mitas Łukasz

Dzisiaj (04.01) dziewięcioro nowo przyjętych funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie w obecności kadry kierowniczej Oddziału oraz rodzin funkcjonariuszy odebrał płk SG Adam Jopek Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant ŚlOSG przywitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Straży Granicznej i życzył im satysfakcji z pełnienia służby. Błogosławieństwa ślubującym funkcjonariuszom udzielił Dziekan Ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas.

Dziewięcioro przyjętych w szeregi Straży Granicznej funkcjonariuszy musiało przejść skomplikowany proces postępowania kwalifikacyjnego, składający się między innymi z testów z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz z badania na wariografie. Za kilka dni nowi funkcjonariusze pojadą do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej na szkolenie podstawowe i podoficerskie. Po powrocie będą pełnić służbę w placówkach Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach i Opolu.

Jednym z elementów wcielenia funkcjonariuszy do Śląskiego Oddziału Straży Granicznej jest wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Dzięki uprzejmości Dyrekcji placówki nowi funkcjonariusze z pomocą nowoczesnych technologii audiowizualnych, interaktywnych stanowisk pozwalających na poznanie historii Powstań Śląskich, Plebiscytu na Górnym Śląsku oraz codziennego życia mieszkańców Śląska, mają możliwość uczestniczyć we wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu.

do góry