Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Łamali prawo – zostali wydaleni z Polski - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Łamali prawo – zostali wydaleni z Polski

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
14.07.2026

Dwóch obywateli Ukrainy wczoraj opuściło Polskę. Powodem było stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wczoraj funkcjonariusze Placówki SG w Bielsku-Białej zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy. Ustalono, że wielokrotnie był zatrzymywany przez Policję w związku z uporczywym popełnianiem wykroczeń takich jak kradzieże, wykroczenia drogowe, naruszanie ładu i porządku publicznego, niszczenie mienia. Z ustaleń Policji wynika, że mężczyzna nie posiada stałego legalnego źródła dochodu ani miejsca zamieszkania. Wielokrotnie legitymowany w związku z naruszeniami ładu i porządku publicznego, pomimo podejmowanych wobec niego czynności nie nastąpiła żadna poprawa jego postępowania. Nie opłacał także grzywien nałożonych za popełnione wykroczenia. Komendant bielskiej Placówki SG wydał decyzję deportacyjną podlegającą natychmiastowemu wykonaniu, zakazującą 26-latkowi powrotu na 6 lat.

Funkcjonariusze Placówki SG w Sosnowcu zatrzymali 48-letniego Ukraińca, który zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Sosnowcu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, przekupstwo oraz wywieranie wpływu na czynności urzędowe poprzez stosowanie przemocy lub groźby. Komendant Placówki SG w Sosnowcu zdecydował o jego deportacji, zakazując powrotu na 8 lat.

Obaj mężczyźni wczoraj pod konwojem zostali doprowadzeni do granicy z Ukrainą, gdzie zostali przekazani władzom swego kraju.

  •  Zatrzymany cudzoziemiec
do góry