W wydarzeniu uczestniczyli: I Wicewojewoda Śląski Adam Zaczkowski, Zastępca Komendanta ŚlOSG płk SG Adam Kurek, Zastępczyni Prezydenta Miasta Tychy Aneta Luboń-Stysiak, Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Jacek Stelmach, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniew Dyk, Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Dariusz Winiarczyk, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach Grzegorz Gołdynia oraz Prezes Śląskiego WOPR Jarosław Zwierzyna.
Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz przypominanie zasad, które pomagają uniknąć zagrożeń nad wodą, na drogach i podczas aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz części oficjalnej przygotowano również piknik edukacyjno-profilaktyczny. Dzieci i młodzież mogły z bliska poznać pracę służb, porozmawiać z funkcjonariuszami i ratownikami oraz obejrzeć pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez ratowników WOPR.
Ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” będzie realizowana do końca września. W jej ramach prowadzone będą działania edukacyjne, profilaktyczne i informacyjne.


