Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Prędzej czy później wpadają w nasze ręce - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Prędzej czy później wpadają w nasze ręce

Zespół Prasowy Komendanta ŚlOSG
19.01.2026

2 Gruzinów, 2 Kolumbijczyków i Filipińczyk nie zadbali o to, aby zalegalizować swój pobyt w Polsce, dlatego teraz muszą opuścić jej terytorium.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali pięciu cudzoziemców. Gruzini przeterminowali swój pobyt o 267 dni, Filipińczyk o 82 dni, a dwaj obywatele Kolumbii przebywali u nas w celu niezgodnym z deklarowanym – wjechali do Polski na podstawie paszportów w celu turystycznym, a tak naprawdę chcieli podjąć pracę zarobkową, na co nie posiadali stosownych zezwoleń.

Wszyscy zostali zobowiązani do opuszczenia Polski przed upływem 30 dni. Komendant opolskiej Placówki ponadto zakazał im powrotu na okres od 6 miesięcy do nawet trzech lat.

 

 

 

do góry