Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Afgańczyk zatrzymany po przylocie z Aten - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Afgańczyk zatrzymany po przylocie z Aten

Jesionowska Katarzyna
22.11.2021

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemca, który w trakcie legitymowania posłużył się podrobionym bułgarskim paszportem.

Do zatrzymania cudzoziemca doszło 18 listopada na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, po przylocie rejsowego samolotu z Aten (Grecja). Legitymowany mężczyzna okazał do kontroli bułgarski paszport, który wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. Okazało się, że dokument jest podrobiony. W toku czynności służbowych cudzoziemiec oświadczył, iż jest obywatelem Afganistanu. W ramach prowadzonego postępowania karnego, cudzoziemcowi przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew obowiązującym przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenia się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Obywatel Afganistanu przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz dobrowolnie poddał się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok.  Ponadto wobec cudzoziemca wszczęte zostało postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej go do powrotu.

  • 20211122-1-1
    20211122-1-1
do góry