Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Dzięki niemu pijany kierowca nie wyjechał na ulicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzięki niemu pijany kierowca nie wyjechał na ulicę

Szymon Mościcki

28 sierpnia w godzinach wieczornych na jednym z częstochowskich osiedli ujęty został obywatel RP, któremu funkcjonariusz Grupy Zamiejscowej w Częstochowie PSG w Katowicach-Pyrzowicach uniemożliwił prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusz Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w czasie wolnym od służby (przebywając na urlopie) zauważył pojazd poruszający się drogą wewnętrzną osiedlową bez włączonych świateł mijania. Po chwili usłyszał jak pojazd porusza się chodnikiem i po pasie zieleni (krzewach). W trakcie krótkiej rozmowy z kierowcą, Strażnik Graniczny nabrał podejrzenia, że kierowca samochodu może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił dalszą podróż kierującemu pojazdem poprzez wyłączenie silnika i wyjęcie kluczyków ze stacyjki. Następnie wezwał patrol Policji. Okazało się, iż kierowca w wydychanym powietrzu miał  2,5 promila alkoholu.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

do góry