Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zatrzymano 35 cudzoziemców w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy (Aktualizacja) - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano 35 cudzoziemców w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy (Aktualizacja)

Jesionowska Katarzyna
08.08.2020

Wczoraj w nocy (7 sierpnia) funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę ciężarówki oraz 34 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Kobiór (powiat pszczyński). Cudzoziemcy podróżujący w naczepie ciężarówki nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Deklarowali, że pochodzą z Syrii, Iraku, Iranu oraz Turcji. Trwają czynności zmierzające do potwierdzenia ich obywatelstwa oraz danych osobowych. Kierowca ciężarówki, który został zatrzymany, to obywatel Turcji. Wszyscy cudzoziemcy, wśród których były kobiety i dzieci, zostali przebadani przez lekarza. Czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zapewnili wszystkim migrantom żywność oraz wodę. Zgodnie z postanowieniem sądu wszyscy cudzoziemcy zostali osadzeni na 90 dni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, gdzie będą oczekiwać na zakończenie postępowań administracyjnych.

do góry