Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zatrzymano Bułgara podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano Bułgara podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Walczak Katarzyna
08.11.2018

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na Śląsku 34-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna należał do grupy przestępczej, która zmuszała kobiety do prostytucji.

Zatrzymania dokonano na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W ramach śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zebrano materiał dowodowy świadczący o tym, że obywatel Bułgarii był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która działała od 2016 roku na południu Polski. Grupa ta czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez kobiety pochodzące między innymi z Turcji, Bułgarii i Polski, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy oraz zabezpieczono jego mienie na poczet przyszłych kar i grzywien.

Podczas działań Straży Granicznej zatrzymano jeszcze dwóch kolejnych obywateli Bułgarii. Jeden, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwo uszkodzenia mienia, został już przekazany do dyspozycji Policji. Drugi cudzoziemiec posiadał przy sobie narkotyki. On także usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, dobrowolnie poddał się karze, a po zakończonych czynnościach i zabezpieczeniu jego mienia, na poczet przyszłych kar i grzywien, został zwolniony.

  • zatrzymany obywatel Bułgarii
    zatrzymany obywatel Bułgarii
do góry