Straż Graniczna Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu im. nadkom. Józefa Bocheńskiego Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odznaczony Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odznaczony Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Maciej Nowak
16.05.2018

15 maja Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józef Guzdek wręczył płk SG Wojciechowi Stodolnikowi Zastępcy Komendanta ŚlOSG Medal Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Medal Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który ustanowiony został przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dr Józefa Guzdka, przyznawany jest osobom duchownym i świeckim, które swoim życiem prezentują postawy podobne do życia ks. Jerzego Popiełuszki, a więc walczą w obronie prawdy i sprawiedliwości.

Płk SG Wojciech Stodolnik otrzymał to zaszczytne wyróżnienie w dowód uznania za pomoc i za osobiste zaangażowanie w organizację corocznych pielgrzymek Straży Granicznej na Jasną Górę. Uroczystość wręczenia Medalu Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie.  

do góry